Przejdź do treści

Chcesz mnie trochę poznać?

Jestem Ola Proksa-Bielawa i od 2 lat pracuję jako wirtualna asystentka. Lubię rozmawiać o biznesie i patrzeć (także od środka) na rozwój różnych firm. Wiem, że nie ma jednego sposobu na sukces w budowaniu własnej firmy, właśnie dlatego uwielbiam towarzyszyć przedsiębiorcom w poszukiwaniu ich drogi. Zarówno dla mnie, jak i dla nich jest to ekscytująca przygoda. Chcesz wiedzieć, od czego wszystko się zaczęło?

Już jako nastolatka chciałam mieć własną firmę. Szukałam na to jednak swojego sposobu.

Wiedziałam, że to moja droga. Nie umiem dziergać, rysować, montować urządzeń sanitarnych – natomiast w tematach okołobiznesowych czuję się jak ryba w wodzie! Lubię analizować, w jaki sposób dana firma funkcjonuje, jak wyglądają procesy, jakie działania marketingowe działają, jaka jest grupa docelowa czy jakie są możliwości pozyskiwania finansowania.

Czy znasz to uczucie, gdy po maturze nie wiesz co dalej?

Dobierałam szkołę, studia, koła naukowe, organizacje studenckie, praktyki, staże i doświadczenie zawodowe w jednym celu. Chciałam jak najlepiej poznać biznes od środka. Pracowałam w obsłudze klienta, marketingu, “na słuchawce”, w rekrutacji, w sprzedaży i administracji. Koordynowałam przepływ informacji z księgowością, ustalałam szczegóły z prawnikami, organizowałam szkolenia i wydarzenia (offline i online). Wszystko po to, by wiedzieć jak najwięcej o każdym aspekcie prowadzenia działalności. Czy jestem ekspertką w każdej z tych dziedzin? Nie! Ale wiem, kiedy mogę działać sama, a kiedy trzeba już skorzystać z wiedzy i doświadczenia innych specjalistów.

Lubię poznawać różne aspekty działalności, dlatego umiem wczuć się w sytuację klientów, z którymi współpracuję. Nie skupiam się tylko na konkretnym wycinku, ale staram się być dobrym kompanem podróży, jaką jest budowanie własnej firmy.

Na co dzień prowadzę całkiem zwyczajne życie na Lubelszczyźnie. Mieszkam w Zamościu, więc mogę korzystać uroków roztoczańskiej przyrody. Jestem żoną i mamą, a także fanką zumby i świętego spokoju 🙂

Co Ty na to?

Każdy ma swoje talenty

Różne nowinki, gadżety, portale czy testy pojawiają się i znikają. Długo broniłam się przed zrobieniem określającego naturalne talenty testu Gallupa, ponieważ myślałam, że to bujda. Odezwał się wtedy mocno talent nr 3 😀 Szukałam informacji, czytałam o talentach, pracy z nimi i postanowiłam go w końcu wykonać. Oto co mi wyszło i nad czym pracuję, by jak najlepiej wykorzystać swoje predyspozycje w codziennej pracy.

Osoby, które wyróżnia cecha Odpowiedzialności, czują się psychicznie odpowiedzialne za to, co zadeklarowały się zrobić. Są wewnętrznie zobowiązane takimi wartościami, jak uczciwość i lojalność.

Osoby, które wyróżnia cecha Zgodności, szukają konsensusu. Nie lubią konfliktów, poszukują raczej obszarów porozumienia.

Osoby, które wyróżnia cecha Rozwagi, głęboko zastanawiają się przed podjęciem decyzji lub dokonaniem wyboru. Potrafią przewidzieć przeszkody.

Osoby wyróżniające się cechą Pryncypialności, mają pewne fundamentalne zasady, które są dla nich niezmienne. Z tych właśnie zasad wypływa określony cel ich życia.

Osobom, które wyróżnia cecha Bliskości, sprawiają radość bliskie relacje w innymi. Czerpią głęboką satysfakcję, pracując z przyjaciółmi nad osiągnięciem jakiegoś celu.

Dalej znajdują się też dyscyplina, ukierunkowanie, poważanie, intelekt i organizator. Dlaczego o tym piszę? Bo być może interesuje Cię ten temat i chcesz wiedzieć, czego się spodziewać? Myślę, że to fajna ciekawostka.

Pracuję zdalnie, by firmy mogły rosnąć

Swoją pracę wykonuję w swoim domu, nie trzeba organizować dla mnie biurka, komputera, a o zapas kawy idealnie dbam sama.

Jeśli potrzebujesz mojej obecności przy swoim wydarzeniu lub pracy w biurze nad burzą mózgów możemy się dogadać. Całkiem dobrze czuję się w podróży.

Programy, na których obecnie pracuję

Codziennie korzystam z wielu narzędzi. Ale wciąż poznaję nowe! 🙂

Zaufali mi

Wybrane kursy i szkolenia

Jedynymi stałymi w życiu są śmierć, podatki, zmiana i nauka. Staram się ciągle uczyć nowych rzeczy. Nie dlatego, by być od wszystkiego, ale by mieć aktualne informacje i poszerzać swoje horyzonty – czytam, szkolę się, podglądam 🙂 Oto wybrane kursy, zrealizowane przeze mnie w ostatnim czasie:

  • Szkolenie WordPress od Szkoła WordPressa
  • Szkolenie Sklep na WordPress od Szkoła WordPressa
  • Szkolenie One Time Offer od Szkoła WordPressa
  • WP dla Zielonych od Eweliny Muc
  • Kurs obsługi i optymalizacji MailerLite od Creativevibes
  • Akademia Sketchnotingu od Draw the words
  • Liczy Się Zaangażowanie od LICZYSIEWYNIK.PL
  • Lean Startup od Startup Academy