Przejdź do treści

Jak dać dostęp do kanału na YouTube?

  Gdy zaczynasz współpracę z wirtualną asystentką, która ma pomóc Ci w dodawaniu materiałów lub administrowaniu kanału możesz dodać nową osobę do swojego kanału YouTube.

  Jak dodać nową osobę do kanału marki na Youtube?

  1. Wejdź na stronę studio.youtube.com i odszukaj zakładkę Ustawienia w panelu po lewej stronie.

  2. Dalej kliknij w Uprawnienia i następnie Zaproś.

  3. Wpisz adres e-mail osoby, którą chcesz dodać oraz nadaj jej odpowiednie uprawnienia. Poniżej załączam przedstawienie konkretnych ról (informacja z oficjalnej strony Google).

  RolaObsługiwaneNieobsługiwane
  WłaścicielMoże robić wszystko na wszystkich platformach, w tym:usunąć kanał,zarządzać transmisjami i czatem na żywo,zarządzać uprawnieniami.Nie może przenosić własności na innych użytkowników.
  MenedżerMoże wyświetlać wszystkie informacje o kanale.Może zarządzać uprawnieniami.Może edytować informacje o kanale.Może zarządzać transmisjami na żywo.Może tworzyć, przesyłać, publikować i usuwać treści (również wersje robocze).Może rozmawiać na czacie i moderować go w Pokoju reżyserskim.Nie może usunąć kanału.
  EdytorMoże wyświetlać wszystkie informacje o kanale.Może wszystko edytować.Może przesyłać i publikować treści.Może zarządzać transmisjami na żywo.Może usuwać wersje robocze.Może rozmawiać na czacie i moderować go w Pokoju reżyserskim.Nie może usunąć kanału ani opublikowanych treści.Nie może zarządzać uprawnieniami.Nie może zawierać umów.Nie może usuwać zaplanowanych/trwających/zakończonych transmisji.Nie może usunąć ani zresetować kluczy strumienia.
  Edytujący (z ograniczeniami)Takie same uprawnienia jak Edytujący.Takie same ograniczenia jak Edytujący.Nie ma dostępu do danych o przychodach (dotyczy przychodów z czatu i karty aktywności widzów).
  Edytor napisówMoże dodawać, edytować, publikować i usuwać napisy do wszystkich filmów.Takie same ograniczenia jak Edytujący.Nie może edytować niczego (z wyjątkiem napisów do filmów).Nie ma dostępu do danych o przychodach (dotyczy przychodów z czatu i karty aktywności widzów).Nie może przesyłać ani publikować treści (oprócz napisów).Nie może zarządzać transmisjami na żywo.Nie może usuwać wersji roboczych.Nie może rozmawiać na czacie ani moderować go w Pokoju reżyserskim.Nie może zarządzać transmisjami na żywo.Nie może usuwać zaplanowanych/trwających/zakończonych transmisji.Nie może rozmawiać na czacie ani moderować go w Pokoju reżyserskim.Nie może wyświetlać wszystkich danych kanału.
  PrzeglądającyMoże przeglądać (ale nie edytować) wszystkie informacje o kanale.Może tworzyć i edytować grupy w Statystykach YouTube.Może wyświetlać dane o przychodach (w tym przychody z czatu i kartę aktywności widzów).Może wyświetlać i sprawdzać utworzone transmisje przed ich rozpoczęciem i w ich trakcie.Może wyświetlać wszystkie ustawienia transmisji z wyjątkiem klucza transmisji.Nie może zarządzać transmisjami na żywo.Nie może usuwać zaplanowanych/trwających/zakończonych transmisji.Nie może rozmawiać na czacie ani moderować go w Pokoju reżyserskim.
  Przeglądający (z ograniczeniami)Takie same uprawnienia jak przeglądający.Takie same ograniczenia jak przeglądający.Nie ma dostępu do danych o przychodach (dotyczy przychodów z czatu i karty aktywności widzów).

  4. Po wszystkim kliknij Zapisz.